61,239

جفت گیری اسب به انگلیسی Horse mating چگونه است و بهترین زمان جفت گیری اسبها چه موقع از سال است؟ فیلم آموزش جفت گیری اسب را در سایت حیوانات ببینید.

بهترین زمان جفت گیری اسب ها چه موقع از سال است؟
مادیانها به طور طبیعی دارای فصل باروری خاصی هستند. طولانی شدن روز محرکی است که مراکز گیرنده خاصی را در مغز مادیان فعال می کند که باعث تولید هورمونهای تولید مثل در بدن او می شود. این هورمونها دوره های منظم “مستی” یا استروس را آغاز می کند که مشخصه ی فصل باروری مادیان در بهار است. این دوره ها در طول فصل تابستان ادامه پیدا می کند و در پاییز کم کم از بین می رود.
این امکان وجود دارد که با افزایش نور مصنوعی، مثلا با استفاده از لامپ های الکتریکی در اصطبل، فصل باروری را جلو انداخت. این کار در مزارع پرورش اسب تروبرد رایج است که در آنها سعی می شود کره ها تا حد امکان نزدیک به اول ژانویه (حدود 11دی ماه) متولد شوند؛ تاریخ تولد رسمی همه تروبردهای مسابقه ای.
بهترین زمان برای تولد کره، بین ماههای می و جولای (حدودا اردیبهشت تا تیر ماه) است که بیشترین علف برای کمک به شیردهی مادیان وجود دارد. از آنجا که بارداری در اسب ها 11 ماه طول می کشد، بهترین زمان برای جفت گیری اسب از ماه ژوئن تا اوت (خرداد تا اواخر مرداد) است.

جفت گیری اسب Horse mating

عکس جفت گیری اسب ها

پرورش اسب با استفاده از مادیان شناخته شده یکی از دغدغه های بیشتر اسب داران به شمار می رود. چشم انداز تولد کره اسبی با همان خصوصیات مادرش یا حتی بهتر از مادیان مادر بسیار وسوسه انگیز است. با این حال پیش از هرگونه تصمیم گیری درمورد تولید اسب، داشتن آگاهی کافی درمورد رفتار نرمال برای تولید مثل، چگونگی تولد کره اسب، و نحوه رفتار و رشد کره اسب لازم است. به همین دلیل اگر شما تازه کار هستید و تجربه زیادی دراین مورد ندارید دنیای اسب به شما می گوید بهتر است در مورد جفت کردن اسب ها و تولد نوزاد از کمک افراد متخصص بهره بگیرید.
اگر یک بار تجربه مراقبت از یک مادیان باردار و نگهداری از کره ی تازه متولد شده را داشته باشید، برای دفعات بعدی قبول مسئولیت بارداری و تولد کره آمادگی بسیار بیشتری پیدا خواهید کرد. تولد کره از یک مادیان محبوب فرایند بسیار هیجان انگیزی است، اما نکات بسیاری وجود دارد که پیش از این باید در نظر بگیریم. دیای اسب این نکات را به شما می گوید:

آیا باردار کردن مادیان و تولد نوزاد از دست ما بر می آید؟
با اینکه اسب ها در تولید مثل مشکلات چندانی ندارند، اما به افراد تازه کار توصیه می شود قبل از اینکه مادیانشان را باردار کنند دوباره در این مورد فکر کنند. بارداری اسب و تولد کره به معنای کار بیشتر است و نیاز به تجهیزات خاصی دارد، از جمله اتاقک جداگانه برای کره وقتی از شیر گرفته می شود. اگر مادیان نژاد خالص باشد، تولید کره از او می تواند منافع اقتصادی در بر داشته باشد. با این حال پرورش اسب نژاد مخلوط معمولا از نظر اقتصادی به صرفه نیست: هزینه های مضاعف آن از منافع احتمالی آن بیشتر خواهد بود.

آیا می توانیم از هر کره اسب نری به عنوان سیلمی استفاده کنیم؟
کره اسب های نر خانگی به ندرت به عنوان سیلمی مناسب هستند. سیلمی های متعددی در بازار وجود دارد که خیلی بهتر است که با پرداخت هزینه از آنها به عنوان سیلمی استفاده کنید. در هر حال، کنترل نریان های جوان دشوار است و بهتر است عقیم شوند، مگر اینکه دلیل خاصی برای عقیم نکردنشان وجود داشته باشد. هم کره های نریان و هم سیلمی ها باید توسط شخصی ماهر کنترل شوند که در این زمینه مهارت کافی داشته باشد. انجام این کار برای افراد تازه کار و آماتورها اگر خطرناک نباشد دشوار است و توصیه نمی شود.

برای کشش باید از مادیان جوان استفاده کنیم یا مسن؟
مادیانها معمولا می توانند تا سنین بالا باردار شوند و این امر مشکلی برای آنها ایجاد نمی کند، اما باردار کردن یک مادیان در سن بالا برای اولین بار دشوارتر است.
کره های مادیان در حدود سن 18 ماهگی به بلوغ جنسی می رسند و در سن دو سالگی می توانند بارور شوند. با این وجود مادیانها در این سن هنوز در حال رشد هستند و بارداری ممکن است رشد آنها را متوقف کند. توصیه دنیای اسب این است که تا قبل از چهار سالگی مادیانها باردار نشوند (در نتیجه کره آنها در 5 سالگی شان متولد می شود)، چون این بهترین حالت است. اگرچه بعضی از مادیانها را در سن سه سالگی هم باردار می کنند.

مادیان هر چند وقت یک بار دوره باروری را سپری می کند؟
در طی فصل باروری، از ماه مارس تا اکتبر (حدودا اسفند تا مهر)، مادیان ها دوره های باروری منظمی بین 4 تا 6 روز نشان می دهند. این دوره ها هر 14 تا 16 روز پس از پایان دوره قبلی اتفاق می افتد. بنابراین چرخه باروری مادیانها حدود 3 هفته است.
در آغاز و پایان فصل کشش، ممکن است مادیانها دوره های مستی (استروس) نامنظم نشان دهند.

چگونه می توان فهمید که مادیان باردار است؟
بزرگ شدن شکم در مادیان های باردار تا 3 ماه آخر بارداری مشاهده نمی شود. بزرگ شدن شکم معمولا در حیوانات کوچک و ریز جثه دیده می شود، اما در حیواناتی که هیکل درشتی دارند اینطور نیست. بزرگ شدن پستان در مادیان هایی که اولین بارداری را تجربه می کنند معمولا در ماه آخر قابل مشاهده است، اما در مادیانهایی که قبلا هم بچه دار شده اند این امر درست پیش از زایمان دیده می شود.

بارداری مادیان چقدر طول می کشد؟
بارداری نرمال در اسب ها حدودا 11 ماه طول می کشد – تقریبا 340 روز. مادیانی که کره نر دارد دوره بارداری طولانی تری را سپری می کند. زایمان زودتر از موعد در 310 روزگی می تواند رخ دهد که کره نارس با مراقبت های ویژه قابل نگهداری است. همچنین ممکن است کره تا 4 هفته بیشتر از مقدار طبیعی در شکم مادرش بماند.

در دوره بارداری مادیان چه نکاتی را باید رعایت کرد؟
بیشترین رشد کره در رحم مادیان در سه ماه آخر بارداری اتفاق می افتد. در 6 ماه اول بارداری، می توان بدون هیچ خطری از مادیان باردار برای سواری استفاده کرد. اما بعد از 6 ماه، فعالیت اسب ممکن است به قیمت از دست دادن جنین تمام شود. غذای اضافی و به ویژه پروتئین برای رشد جنین در 3 ماه آخر بارداری لازم است.

ورزش منظم برای اینکه مادیان وضعیت فیزیکی خوب خود را حفظ کند لازم است؛ گاهی اوقات بارداری باعث ایجاد مشکل در چرخش پاهای اسب می شود که ورزش منظم می تواند از وقوع این امر جلوگیری کند. سرمای شدید تاثیر چندانی بر سلامت کره نداشته، و بهتر است مادیانهای باردار برای تمرینات روزانه بیرون برده شوند و در اصطبل زندانی نباشند.

داشتن اطلاعات کافی و مراقبت مناسب از مادیان می تواند تولد کره را به اتفاقی خوشایند و هیجان انگیز تبدیل کند.

جفت گیری اسب ها : انتخاب حیوانات، روش های پرورش، روش های جفت گیری اسب

هنگام پرورش اسب، نکته مهم انتخاب صحیحی از افراد قادر به تولید فرزندان با مجموعه ای مطلوب از ویژگی های مثبت است: با شروع و ظهور و پایان دادن به پتانسیل کاری. برای این منظور، روش های مختلف پرورش حیوانات مورد استفاده قرار می گیرد و خودشان باید برای این روند آماده شوند. چگونه می توانیم این آموزش ها را انجام دهیم و از کشاورز به درستی اسب سوار شویم، به شما اطلاع خواهیم داد.+

 • روشهای پرورش اسب
  • روش Purebred
  • crossbreeding
 • انتخاب و آماده سازی اسب برای جفتگیری
  • مرز مورد نیاز
  • الزامات برای ناقل
 • توصیف روش های جفتگیری اسب
  • جابجایی دستی
  • جفتگیری کوشهایا
  • بافتنی گرمتر
  • تلقیح مصنوعی
 • ویژگی های اسب سواری، عوامل موثر بر روند جنسی

روشهای پرورش اسب

پرورش اسب توسط هر دو کشاورز خصوصی و سازمان های پرورش اسب انجام می شود، هر چند هر دو آنها از دو روش اصلی استفاده می کنند: پرورش نژاد پرورش نژاد و نژاد.+

روش Purebred

پرورش اسب نژاد خالص برای انتخاب نمایندگان در همان نژاد فراهم می کند، که تضمین حفظ تمام صفات حیوانی حیوانات را تضمین می کند.این روش به طور عمده برای پرورش با ارزش ترین گونه ها مورد استفاده قرار می گیرد، به منظور بهبود ویژگی های آنها. آنها همچنین بروز احتمال پراکنش مربوطه – همبستگی و عدم ارتباط آنها – برون گرا.+

جفت گیری اسب Horse mating

جفت گیری اسب ها در طبیعت

پرورش ناهمگونی اسبها شامل جفتگیری حیوانات است که بستگان بسیار نزدیک یکدیگرند: پدر و دختر، مادر و پسر، برادر و خواهر. جفت كردن كودكان خواهر و برادر و يا برادري با فرزندان برادرشان به عنوان نسل كشاورز نزديك در نظر گرفته مي شود. در عین حال، جفت کردن یک مار و یک شاهزاده، که دارای اجداد مشترک است، تنها در رده های دور بسیار مهم است.

با این حال، برای دستیابی به نتیجه مطلوب، فقط برای انتخاب افراد مناسب کافی نیست، همچنین لازم است شرایط لازم برای تغذیه و نگهداری سهام جوان فراهم شود.+

آیا می دانید؟ هنگام پرورش نژاد عرب و پرورش شکار، پرورش خالص به نام خالص نامیده می شود.

لازم به ذکر است که در پرورش خالص، تولید مثل خطی اغلب استفاده می شود. خط یک گروه از حیوانات از چندین نسل است که از یک پیشگام برجسته تشکیل شده است.همه نمایندگان خط باید ویژگی های موروثی مشابهی از بیرون و عملکرد داشته باشند، که بسیار مهم است هنگام پرورش اسب های شبیه به نژاد.

جفت گیری اسب Horse mating

جفت گیری اسب خاکستری

 

جوهری از پرورش خطی نه تنها برای به دست آوردن حیوانات با علائم مشخصه خط انتخاب شده بلکه در آینده (در نسل های بعد)، برای بهبود کیفیت مطلوب و تلاش برای از بین بردن خطاهای ناخواسته خط است. هنگام پرورش حیوانات در خطوط مورد استفاده:+

 • انتخاب واحد – فراهم می کند برای جفت گیری از افراد از همان نوع، که متعلق به همان خط و دارای وراثت مشابه، و یا مشابه در نمایندگان نوع خطوط مختلف؛
 • انتخاب ناهمگن – این ترکیبی از نمایندگان خطوط مختلف است که در نوع خود و ارثی متفاوتند. این ترکیبی از افراد با ویژگی های جدید مفید، غنی سازی می کند و در نتیجه افزایش قابلیت و عملکرد نمایندگان را افزایش می دهد.
آیا می دانید؟ شکار جنسی برای زوج ها 5-7 روز طول می کشد، اما استثنائات وجود دارد – 2-12 روز، که عمدتا بستگی به شرایط تغذیه و نگهداری حیوانات دارد.

crossbreeding

بر خلاف روش خالص نژادي، زاد و ولد شامل جفت كردن موش ها و نزاع ها كه متعلق به يك نژاد نيستند و يا متضاد بين نژادهاي مختلف هستند. تعامل بین المللی، مقدماتی، صنعتی و جذب متمایز است.+

بین نژاد برای تولید فرزندان از جانوران و نژادهای مختلف متعلق به نژادهای مختلف استفاده می شود. چنین فرزندی صلیب بین نامیده می شود.

افتتاحیه – این یک پیوند اسب است که خواص اساسی نژاد محلی را حفظ می کند، سازگاری آن با شرایط خاص حیوانات، اما همراه با افزایش تعداد اسب ها و افزایش کارایی آنها. اغلب عبور مقدماتی به یک ویسکوز تنها با نژاد بهبود می یابند، و پس از آن آنها با عبور از گونه های محلی نوع با اسب یا خوک های نژاد بهبود می یابند.

جفت گیری اسب Horse mating

جفت گیری اسب سیاه

 

 

عبور صنعتی معمولا برای بالا بردن کیفیت کار حیوانات غیر نژادی با عبور از موش های یک نژاد با نزاع های دیگر استفاده می شود. افراد به دست آمده در نتیجه چنین حمل و نقل با یکدیگر جفت نمی شوند، اما به عنوان حیوانات کار می کنند.بازتولید تولید مثل با استفاده از تداخل بین ارقام میان خود، فقط برای پرورش یک نژاد جدید یا نوع حیوان استفاده می شود.

صلیب جذب اعمال می شود زمانی که همه شرایط برای پرورش اسب نزدیک به نژاد بهبود یافته وجود دارد. این روش شامل عبور از نسل اول هیبرید ها با تولید کنندگان خالص تولید شده است، پس از آن از پسران نسل نسل بعد، عقاب ها دوباره انتخاب شده و knitted با خروس خالص. این اتفاق می افتد با تمام نسل های بعدی.

اگر انتخاب و انتخاب درست انجام شود و رشد جوانان تمام شرایط مناسب برای تغذیه و پرورش عادی ایجاد شده است، پس جذب جذب از نسل های 3-4 اجازه می دهد افراد را بدست آورید، ویژگی های اصلی که به ویژگی های بهبود عملکرد گیاه بستگی دارد.+

انتخاب و آماده سازی اسب برای جفت گیری اسب

همانطور که پیشتر گفته شد، فقط انتخاب یک جفت اسب برای جفتگیری کافی نیست، هنوز لازم است که حیوانات به درستی برای این روند آماده شوند. به عنوان مثال، برخی از کشاورزان به اشتباه معتقدند که قبل از اینکه اسب های چرب شما نیاز به چاقی داشته باشند، اما در واقع شما نمی توانید این کار را انجام دهید،برای یک هویج (مانند یک اسب نر) برای پوشیدن یک مار، او باید در شکل فیزیکی خوب باشد.+

مرز مورد نیاز

مرغ انتخاب شده برای جفتگیری باید به طور کامل سالم باشد (برای inan، بیماری آتوپیک، غده و متابولیسم)، به اندازه کافی تغذیه شده و به شرایط خاص بازداشت و تغذیه بستگی دارد. بنابراین، برای پرورش حیوانات زیر چربی متوسط، رژیم غذایی را افزایش می دهد، به طوری که تا زمان پیوند وزن آنها افزایش یافته است (اما ما نباید چاقی را مجاز بدانیم). کارگران که دائما بارهای سنگین را تجربه می کنند باید به یک حالت ساده تر از عملیات منتقل شوند.

مهم است! برای فرزندان خوب، ملکه ها باید حداقل چهار ساله استفاده شوند، اگر چه در مزارع اسب پرورش آنها برای اولین بار برای سن 3 سالگی فرستاده می شوند.

مرجان باید هیچ نقص بیرونی آشکار نداشته باشد. همچنین مطلوب است که او شیر زیادی داشته باشد، اما این می تواند در طول سه ماه اول رشد، رفاه و رشد جوانان (از زمان کودکی گذشته، حداقل یک ماه طول بکشد) قضاوت شود. جفت گیری اسب Horse mating

منطقی است که برای نشان دادن شکار جنسی با افزایش طول روز (فوریه-آوریل)، از آنجا که این سیگنال اصلی برای شروع چرخه تولید مثل است، شروع به چک کردن ماریان ها می شود.

با توجه به بارداری طولانی مدت جنین، توصیه می شود که پس از تولد کرگدن، پس از اولین توله شپش، ابتلا به چماق تلقیح شود، حتی اگر احتمال بالقوه باروری در مرحله دوم ثابت شده باشد.+

مهم است! درختان بافندگی تنها در طی درختکاری انجام می شود.

این را درک کنید حیوان آماده سازی برای جفت گیری با ویژگی های زیر است:

 • زن تحریک می شود و بی قرار؛
 • هنگامیکه نزدیک به یک مار (آن را به یک کارگر یا اسب دیگری مهم نیست)، او در یک وضعیت خاص از ادرار قرار می گیرد و بخش های کوچکی از ادرار را آزاد می کند؛
 • این حیوان برای اسب های دیگر بسیار مشتاق است، به خصوص برای ستاره ها، علاقه خاصی نشان می دهد، دائما درهم می آیند؛
 • درماتوفیت متورم می شود و عضلات به صورت دوره ای قرارداد می زنند، کمی آشکار شدن شکاف تناسلی؛
 • در مراحل ابتدایی و همچنین در انتهای دوره رشد، مشخصه های چسبناک و زرد رنگ مشاهده می شود که مایع و شفاف به وسط شکار نزدیک می شود.

اسب ها هنگام چریدن و یا دامنه آزاد، از ماه مارس تا جولای بارور می شوند، اما زمانی که در شرایط گرم نگهداری می شود، این روند ممکن است در ماه فوریه آغاز شود.

الزامات برای ناقل

برخی از الزامات مربوط به اتصال اسب نیز به ستون فقرات پیشرفت می کنند. بنابراین، برای جفت گیری، افراد قوی و سخت گیر را با شاخص های پرورش بالا انتخاب کنید (بیرونی). اگر این نیاز برآورده شود، مرجان نباید حیوانات پرورش یافته باشد. اگر نژاد مارمولک بدتر از مارمولک باشد، احتمال وجود داشتن یک مارماهی با کیفیت پایین اقتصادی وجود دارد.+

برای لقاح موفقیت آمیز، شما فقط باید از اسبها ثابت و شناخته شده استفاده کنید که عبارتند از:+

 • باید کاملا سالم باشد
 • فرزندان درجه بالایی یا فرزندان با کیفیت تایید شده داشته باشند.

انتخاب ستارگان بر اساس سطح کار پرورش انجام می شود. برای مثال، در مزارع دام، تولید کنندگان با توجه به برنامه های بلند مدت تولید، انتخاب می شوند، در حالی که در مزارع کشاورزی قبیله، نمایندگان طبقه نخبگان ترجیح می دهند.در مزارع کالایی، اسب ها با توجه به طرح منطقه بندی نژادی ترکیب می شوند. لازم به ذکر است که در نهایت، نزاع هایی که بیش از دو سال است که برای تولید مثل انتخاب نشده اند، مورد کاستن قرار می گیرند. جفت گیری اسب Horse mating

مهم است! قبل از انجام جفتگیری، حیوانات باید با بررسی جنین ها (اسکولوم، تست ها، کف دست و آلت تناسلی) مورد بررسی قرار گیرند و اسپرم را از جنس نر برای تجزیه و تحلیل گرفته شود. علاوه بر این، لازم است همه اطلاعات ممکن در مورد منبع اسب را جمع آوری، ارزیابی شخصیت و یادگیری در مورد بیماری های ارثی ممکن است.

توصیف روش های جفتگیری اسب

فصل جفت گیری در اسب ها یک فرایند طبیعی است، اما همیشه همسر بدون کمک انسان نیست. به دلایل مختلف (به عنوان مثال، بی تجربگی نزاع)، کشاورزان باید به مرد کمک کنند تا مرجان را پوشش دهد. بنابراین کاملا طبیعی است که امروز روش های متعددی از این فرایند وجود دارد.

جابجایی دستی

جفت گیری دستی به طور گسترده ای برای نگهداری حیوانات در استخرها محبوب است. مارمولک برای شناسایی بستر آماده برای تلقیح استفاده می شود، پس از آن جفت گیری اتفاق می افتد (لزوما با این مرد).برای درک خلق و خوی زن، او به یک اتاق جداگانه تبدیل می شود و، نگه داشتن قوچ، ستون فقرات را به سرش می آورد. اگر مرجان هنوز برای جفتگیری آماده نشده باشد، او گوشهای خود را خراب می کند و سعی می کند که نر را بچرخاند یا بکشد. وقتی این اتفاق نمی افتد و زن موقعیت “نوشتن” را می گیرد، می توانید به سازمان جفت گیری بروید: دم مارس باید باند بندی شود و تناسلی باید با آب گرم شستشو شود. برای فرآیند جفتگیری، یک مهار خاصی وجود دارد که نر را از ضربات مرجان نجات دهد. جفت گیری می تواند هر دو در عرصه و در منطقه باز باشد.+

هنگامی که ملکه برای آن آماده است، مرد وارد می شود و، به طور معمول، می تواند بلافاصله مشاهده نحوه بستن اسب ها. با این حال، برای تکمیل موفقیت آمیز این روند، پسران تا قبل از انزال کامل (این لحظه با موقعیت دم تعیین می شود) باید بر روی زن باشد. در صورت شکست، اسب به مدت 20 تا 25 دقیقه دیگر منجر می شود و این روش را تکرار می کند. +

جفتگیری کوشهایا

در برخی از مزارع خصوصی، اسب در گله نگهداری می شود، بنابراین، در چنین مواردی، آنها از روش کوزی یا گاو استفاده می کنند. نیازی به فکر کردن در مورد نحوه بستن اسب وجود ندارد، زیرا بعد از تشکیل غلاف ها از 25 موش و پریدن به آنها، می توان به طبیعت اعتماد کرد. مرد خود را پیدا می کند برای آماده شدن برای باروری و همراه با آنها. اثربخشی این روش به 100٪ می رسد. +

بافتنی گرمتر

همانطور که با روش پاشش، جوشاندن دم برای باروری زنان با محتوای گله استفاده می شود. کشاورز چند شاخه را انتخاب می کند و آنها را به یک قلم جداگانه هدایت می کند، سپس ستون فقرات را جمع می کند و برای تمام مدت به آنها می رود. پس از گذشت دوره جفت هلویی از قلم برداشته شده و زنان به گله منتقل می شوند.+

تلقیح مصنوعی

جفت گیری اسب Horse mating هنگامی که در جزیره وجود دارد، اما در خانواده وجود ندارد، اغلب استفاده از تلقیح مصنوعی. معمولا این روش تلقیح بیشتر از مزارع بزرگ و مزارع دام است. برای این روش، پرورشدهندگان خود مایع منی را از نزولات جمع آوری می کنند، آن را تجزیه و تحلیل می کنند و آن را فریز می کنند و یا بلافاصله از نمونه های آماده استفاده می کنند. یک دامپزشک به منزل مریخ تزریق می کند که برای او دستگاه های خاصی دارد. این روش به دست آوردن فرزندان دارای مزایایی بیش از جفت گیری طبیعی است: +

 • بذر یک تولید کننده ارزشمند می تواند برای باروری تعداد زیادی از خرچنگ ها (گاهی اوقات تا 20 سر و در فصل خوب، تا 200-300) استفاده شود.
 • تمام عفونت های دستگاه تناسلی ممکن است حذف شوند
 • امکان خرید فرزندان از یک تولید کننده ارزشمند وجود دارد که در فاصله زیادی از مرجان قرار دارد.

ویژگی های اسب سواری، عوامل موثر بر روند جنسی

آغاز فصل جنسی اسب ها معمولا در اواسط بهار یا آغاز تابستان می افتد، اگرچه این بدان معنا نیست که فرایند جفتگیری موفق باشد. عوامل متعددی وجود دارد که می توانند در یک یا چند راه موفقیت این روش را تحت تأثیر قرار دهند:+

 • خصوصیات فردی سازگاری زن (سن، نژاد، چاقی و غیره)؛
 • شرایط تغذیه و نگهداری موش خرما (با مراقبت خوب، تمایل جنسی، با یک دوره طبیعی و پوشش بالا بیان می شود)؛
 • حجم کار بر روی حیوانات (در حالت خستگی، جاذبه جنسی مونث ها بسیار پایین تر است، به خصوص در مورد میزان ازدواج)؛
 • شکار جنسی بیشتر در آب و هوای خوب، به ویژه در صبح (آفتاب بهار، محرک طبیعی، چمن سبز در مرتع و فضای مطلوب آرام) است.
 • پیوند شبانه یا زودرس نتایج بیشتری خواهد داشت، زیرا تخمک گذاری در ماریان اغلب در شب اتفاق می افتد.

علاوه بر این، بهتر است که در پایان شکار، جفتگیری انجام شود، زیرا در این دوره شانس بیشتری برای لقاح موفقیت آمیز وجود دارد.

بنابراین، ما متوجه شدیم که اسب ها چگونه رشد می کنند و چه تأثیری بر موفقیت این فرآیند دارد، بنابراین شما فقط باید روش مناسب برای شرایط خاص حیوانات را انتخاب کنید.

در این مطلب با نحوه کامل جفت گیری اسب ها آشنا شدیم .. نظرات شما باعث انگیزه ما میشه .